Yeni Sezona Latifa ile Hazır mısınız?

Tarih: 14.03.2023 10:39
Yeni Sezona Latifa ile Hazır mısınız?
Güçlü kadın vurgusu yapan yeni sezon modasını kendinizden ilham alarak kendinize uyarlayın.

Modaya Kendi Yorumunuzu Katın

Canlı bir kavram olan moda, bireyler ve toplumların eğilimleriyle karşılıklı etkileşim içindedir. Kimi zaman tamamen, kimi zaman sadece belli öğeleriyle kitlelerin genel eğilimleri tarafından şekillendirilen moda, bazen de kitlelerin genel eğilimlerini şekillendirir.

Moda kavramını giyim sektörü içinde konuşurken, "modayı kullanmak”tan bahsedebiliriz. Sözsüz iletişimin, kelimelerle kurulan iletişimden çok daha etkili olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, bir sözsüz iletişim aracı olan dış görünüşün hayli önemli olduğu sonucuna varabiliriz. Kendimizi dış dünyada ifade etme araçlarından olan giysileri ve giyim tarzını belirlerken kendi eğilimlerimizin yanı sıra modayı da kullanabiliriz. Bu noktada "modayı doğru kullanmak” konusu gündeme geliyor. Modayı doğru kullanmak en basit haliyle modaya kendi yorumunuzu eklemektir.

Sonbahar Kış Modası son yıllarda bir öykü ve bir misyonla karşımıza çıkıyor. Toplumsal olaylardan ve konulardan bağımsız düşünülemeyecek moda, bu sezon kadın – erkek eşitliği konusunda artan farkındalığın sonucu olarak "güçlü kadın” temasına sahip. Birçok parçada bu temaya vurgu yapan tasarımlar görüyoruz. Renkler, kesimler ve aksesuar niteliğindeki detaylar, kendine güvenen kadın imajı oluşturacak şekilde kullanılmış. Bu yönüyle baktığımızda yeni sezon kadın giyim modasını doğru kullandığınız, yani içine kendinizi kattığınız takdirde içinizdeki ayakları yere sağlam basan bağımsız kadını ön plana çıkarabilirsiniz.
 

Nefes Alıp Veren Renkler

Görebileceğiniz üzere bu sezonun renkleri canlı. Canlıdan kasıt, parlak, dikkat çekici değil. Evet, sezon parlak ve dikkat çekici renklerin egemenliği altında ama burada canlı derken "içinde hayat olan” anlamını kast ediyoruz. Bu sezon renkler üzerlerinde bulundukları kıyafetleri boyamıyor, adeta giyiyor.

Pandetone'a göre sezonun ağır başlı rengi Martini Olive. Yeşilin tonu olan bu renk özellikle dış giyim ürünlerinde bolca yer alıyor. Russet Orange ise Martini Olive’in aksine kıpır kıpır, şirin, genç. Bu sezon sokaklarda belki de en çok turuncunun bu en canlı tonunu göreceğiz.

Koyu kırmızı bir ton olan Red Pear Kış Modası Renkleri içinde en romantik olanı. Koyu olmasına rağmen kasvet yaratmayan tam bir kış rengi Red Pear. Özellikle gece elbiselerine çok yakışıyor. Gece elbiseleri demişken, Nebulas Blue’dan da bahsetmek gerek. Şık davetlerde kullanılacak kombinler için mükemmel tercih olan bu canlı mavi rengi gündüz kombinlerine de derinlik katacak. Latifa kokesiyonlarında bu canlı renklere sıklıkla şahit olacağız. 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...