Beli Kalın Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?

Tarih: 31.03.2023 15:46
Beli Kalın Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?
Belinizi daha ince gösterecek elbise tüyoları bu yazımızda sizi bekliyor.

Beli İnce Göstermenin Püf Noktaları

Kadınların vücutlarında genellikle en kusurlu olduğunu düşündüğü bölge bel kısmıdır. Çünkü ideal bir bel oyuntusuna sahip olan kadın daha ince görünür. Zarif bir imaj çizen ince belli kadınlar için beli kalın gösteren tüm olumsuzlukları elemek oldukça önemlidir. Feminen görünmenin temel unsurlarından biri olan ince bel detayını dilerseniz Latifa farkıyla ele alalım.

Beli ince göstermek için yapılması gereken ilk detay kalın ve dokulu kumaşlar giyinmekten kaçınmak olacaktır. Beli olduğundan daha kalın gösteren kaba kumaşlar yerine dökümlü ve nispeten ince kumaşlar tercih etmek bu noktada oldukça önemlidir. Burada Şifon ve PES kumaşlardan dökümlü maksi boy elbiselerin öne çıktığını gözlemleyebiliriz. Kıyafet seçiminizi dar modellerden yana yapmadan dökümlü, çan şeklinde açılan elbiseleri tercih edebilirsiniz. İki parçalı kombinlerinizde alt giyim için düşük belli etekleri ya da pantolonları tercih etmemelisiniz. Yine, üst giyiminizi koyu renklerden seçip alt giyimde açık renk tercih ederek belinizi daha ince gösterebilirsiniz. İki parçalı kombinlerinizde büyük desen olan bluzlardan da uzak durmanızı öneririz.
 

Zayıfım ama Belim Kalın Diyorsanız…

İnce belli görünme konusunda en önemli elemanlardan biri kemerdir. Elbise tercihlerinizde ince bir kemer kullanmak, tek parçalı kombininizi hareketlendirmek için ideal bir harekettir. Belinizin hizasında ince bir kemer kullanarak belinize hoş bir oyuntu eklersiniz. Üstelik elbisenin sadeliğini alarak ona kendi dokunuşunuzu yapabilirsiniz. Elbisenizin üzerine giyeceğiniz hırka veya ceketi bel hizasında seçerek yine dikkatleri ince belinize çekmeniz mümkün. Tabii bu üst giyim elemanının çok dar olmamasına özen gösterin.
 

Göbeği Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?

"Şişman kadınlar nasıl giyinmeli?” sorusu göbeği olup onu saklamak isteyen kadınların ortak sorusu. Bu konuda yukarıda önerdiğimiz kemer detayını daha kalın seçeneklerden tercih ederek bu sorunu en asgari düzeye indirebilirsiniz. Son dönemde yükselişte olan korse kemerleri kullanarak göbek gölgenizi gizleyebilir şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kilolu genç bayanlar için en ideal giyim örneği tek parça elbise şıklığıdır. Gömlek yaka ve maksi boy elbise modellerini kullanarak dikkati kilolarınızdan alıp şık imajınıza doğru yönlendirebilirsiniz. Kruvaze kesim elbiseler, v yaka bluzlar ya da çan şeklinde açılan a kesimli elbise modelleri de sizin için nokta atışı seçimler olacaktır. Dikkatleri göbeğinizden alıp yakanıza çevirecek detaylara sahip fırfırlı, dantelli ya da büyük yakalı elbiseleri de seçmeniz söz konusu olabilir.

 

Maxi Boy Elbise Özellikleri

Proporsiyonu daha düzgün göstermek, zarif bir imaj çizmek için Maksi Boy Elbise Modelleri ideal seçimlerdir. Boyu daha uzun gösterme tüyosuna sahip olan maksi boy elbiseleri sadece bir kemer ya da kuşak yardımıyla bütünleyerek ince bir bel de elde edebilirsiniz. Kemerden sonra kruvaze açılan maksi boy elbise seçenekleri fazlalıklarınızı saklayarak sizi daha dar basenli gösterebilir. Siz de Her beden uyum sağlayan ve çabasız şıklığın bir temsilcisi olan Latifa elbiselerine hemen şans verebilirsiniz. İdeal görünümü yakalamanızı sağlayan Latifa Elbise Modelleri için online siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...