Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Tarih: 13.03.2023 16:15
Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi
Pantolon günlük hayatta en sık kullanılan parçalardan bir tanesidir. Detaylı bilgi için okumaya devam edin.

Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Pantolon günlük hayatta en sık kullanılan parçalardan bir tanesidir. Bunun sebebi hem çok rahat olması hem de doğru pantolon kullanımında fiziğin daha iyi görünmesini sağlamasıdır. Pantolonlar ile hem spor, hem klasik kombinler yaratmak oldukça kolaydır. Bu sebeple en sık kullanılan parçalardan olan pantolonun nasıl seçilmesi gerektiğinin de iyi bilinmesi gerekir. Yanlış vücutlarda yanlış pantolon türleri çok kötü durabilir. Bu ne giyen kişinin fiziğiyle ne de pantolon ile alakalı bir problemdir. Yalnızca yanlış seçim yapılmıştır. Her vücut tipine uygun farklı bir pantolon modeli vardır.
 

İnce Vücutlar

Öncelikle ince ve zayıf kişiler için skinny olarak tabir edilen Dar Pantolonlar önerilmektedir. Bu pantolonlar vücudu sararak kadınsı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda da kullanımı oldukça kolaydır. Hemen her üst ile kullanılabilir. Bir basic tişört ile hem spor olmak hem de şık görünmek mümkündür.

 

Minyon ve Armut Biçimli Vücutlar

Pantolon Seçimi en zor vücut tiplerinden biri armut tipli, minyon kadınlardır. Bu kadınlar için en uygun seçim düz kesim kumaş pantolonlardır. Düz kesim pantolon hem boyu kesmez ve kısa göstermez hem de basen bölgesini daha zayıf gösterir. Bu sebeple düz kesim pantolonlar minyon ve armut bedene sahip kadınlar için oldukça uygun bir seçenek olacaktır.

 

Kıvrımlı Vücutlar

Pantolon modelleri arasında en popüler olanlardan biri de boru paçadır. Boru Paça Pantolonlar kıvrımlı hatlara sahip kadınlar için oldukça idealdir. Boru paça kumaş pantolonlar birçok fiziğe uyumludur, yalnızca kısa kadınlar tarafından seçilmesi önerilmez. Bunun sebebi boyu biraz kesmesinden kaynaklanır. Bunun dışında hemen her vücut tipine sahip kişi boru paça kumaş pantolonlar ile uğraşsız ama şık kombinlere rahatça ulaşabilir.

 

Atletik Vücutlar

Atletik vücutlara sahip kadınlar için kumaş pantolonda İspanyol paça önerilmektedir. İspanyol paça seçilmesinin sebebi, atletik bedene sahip kadınların kaslı baldırları gizlemek istemesinden kaynaklanmaktadır. İspanyol paça bu bölgeyi gizleyerek daha kadınsı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kalça ve baldır bölgesi İspanyol Paça Pantolon ile daha dengeli bir görünüm kazanmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında Latifa ürün gamında yer alan oantolon çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. 
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...