Tulumla Hangi Ayakkabı Giyilir?

Tarih: 17.03.2023 11:02
Tulumla Hangi Ayakkabı Giyilir?
Tulumla Hangi Ayakkabı Giyilir? Hangi tulum tasarımları, ne tür ayakkabılarla tamamlanabilir?

Ayakkabı Önemli Bir Detay

Ne tür bir çift ayakkabı seçtiğiniz, kombinin karakterini büyük oranda etkiler. Peki, Bayan Tulumla Hangi Ayakkabı Giyilir?

 

Stilettoya Hayır Diyecek Tasarım Yok

Uzun/ kısa, bol paçalı/ dar paçalı, desenli/ desensiz, rengârenk/ tek renkli, dinamik/ sade… Tulumda hangi detayları daha çok seviyorsunuz?

Ne tür tasarımları tercih ettiğiniz fark etmez; Stiletto, hepsine başarıyla uyum sağlayacaktır. Sadece romantik etkili klasik tulumlar değil, denim gibi enerjik detaya sahip spor tulumları da stiletto ile kullanabilir, sokağa özgün bir tavır ekleyebilirsiniz.

Tuluma eşlik edecek stiletto seçiminde sizi kısıtlayacak tek şey, renk konusu olabilir. Tulumda nötr renkler ya da canlı- parlak tonlar ağırlıklıysa, stilettoda siyah, en risksiz seçenek. Pastel tonların hâkim olduğu tulumları ise beyazın tonlarındaki stilettolarla birlikte düşünmeden kullanabilirsiniz. Ayakkabıda, tulumdaki rengin aynısını tercih etmek de seçenekleriniz arasında, fakat bunu yaparken, görüntüyü monotonlaştırma riski mevcuttur. Ayakkabı ve tulumda ayı renkleri kullanacaksanız, diğer tamamlayıcı parçalarda kontrast veya nötr renklere öncelik verin.

 

Kovboy Botları mı Değerlendirmek İstiyorsunuz?

Sonbahar ve kış trendleri arasında kovboy botları da görüyoruz.

Bu botların, maskülen karakterli tulumlarla kusursuz bir uyum sağlayacağını aklınızda tutun. Özellikle hâkim yakalı tulumlar, kovboy botlar için harika alternatifler.

Yeni sezonda kovboy botları daha çok toprak tonlarda görüyoruz. Bu tonlarda bir çift bot kullanacaksanız, tulumda safran, karamel ve benzeri tonlar idealdir. Sezon trendi etnik desenli tulumları da kovboy botlarla tereddüt etmeden bir araya getirebilirsiniz.

 

Sneakers Ne Tür Tulumlarla Giyilebilir?

Yeni nesil sokak modası akımlarının favorisi, sneaker ayakkabılar. Onları o kadar çok seviyoruz ki kullanmak için yeni fırsatlar yaratmanın peşindeyiz. Günümüzde sneaker ayakkabıların dâhil edilebileceği çok daha fazla stil var.

Denim tulumlar için düşünmenize hiç gerek yok; açık renkli bir çift sneakers, modeli ne olursa olsun her denim tuluma uyum sağlar. Peki, ya tulum, denim kumaştan üretilmemişse?

Sneakers için tulumda spor etkili en az bir detayın varlığını gözetmekte yarar var. Lastikli paça, spor etki meydana getirmede son derece kullanışlı bu detaylardan. Kumaşı ve diğer ayrıntıları nasıl olursa olsun, paçası lastikli bir tulumu, sneaker ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.

 

Yaz İçin Sandalet ve Babetler

Bayan Tulum ile hangi ayakkabı giyilir sorusu yazlık kombinler için soruluyorsa, akla ilk, sandalet ve babetler geliyor.

Uzun ve bol paçalı tulumlar için hafif topuklu veya yüksek topuklu sandaletler daha uygun olacaktır. Babet için ise paçada daha dar kesimlere öncelik verin.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...