Tulum Nasıl Kombinlenir?

Tarih: 31.03.2023 15:41
Tulum Nasıl Kombinlenir?
Tek parça giyimin asaletini sonuna kadar hissettiren tulum modellerini nasıl giymelisiniz? Tulumları hangi parçalarla kombinlemelisiniz?

Tulum Nasıl Giyilir?

Çabasız şıklığın ve tek parça giyimin adeta sembolü haline gelen Kadın Tulum Modelleri, giyilmesi çok kolay ve avantajlı bir kıyafet gibi görünse de bazı püf noktaları dikkate almakta yarar var. Tulumlar alt ve üst giyimi ayrı ayrı seçmek ve bu iki parçayı birbiriyle uyumlu hale getirmek gibi olumsuzluklarla sizleri uğraştırmıyor olsa da her beden her tulumu kaldırabilecek bir proporsiyona sahip olmayabilir. Bu konuyu şöyle detaylandırabiliriz. Seçtiğiniz tulum sizi olduğunuzdan daha kilolu, yaşlı ya da kalın bacaklı bir görünüme bürüyebilir. Her tulum her vücut tipini karşılayacak diye bir kural yoktur. Mesela kalın olduğunu düşündüğünüz bacaklarınız için geniş paçalı tulumları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Eğer ince bir beliniz yoksa robalı tulumlar muhteşem iş görecektir. İnce hatlara sahip değilseniz ve giydiğiniz tulumun sizi daha da kalın göstermesini istemiyorsanız lacivert ya da siyah tonlarında tulum seçebilirsiniz. Daha zayıf görünmek için geometrik desenli ve küçük motifli tulum modellerinden kaçınmanız da iyi bir çözüm olacaktır. Dilerseniz internette tulum görsellerini tarayarak ve sizin vücudunuza sahip modelleri inceleyerek nasıl bir tuluma ihtiyacınız olduğunu saptayabilirsiniz.
 

Siyah Tulum Kombinleri

Zarif ve şık bir tarz oluşturmanız için sizlere fırsat sunanSiyah Tulum Modelleri Latifa koleksiyonunda da çokça mevcut. Bu tulumlar genellikle üzerinde bulunan özel bir kuşakla ya da tokalı bir kemerle tulumların tarzını üst konumlara taşıyor. Ancak siz yine de bazı püf noktalarıyla tulumunuzun şıklık çıtasını daha da artırabilirsiniz. Yüksek topuklu bir stiletto ve mini bir çantayla kombinleyeceğiniz siyah tulumunuzu minimal ama taşlı bir küpe ile taçlandırabilirsiniz. Sokak modasında çokça söz sahibi olan maskülen giyim tarzına da kolaylıkla uyarlayabileceğiniz siyah tulumları büyük boy çantalar, oxford ayakkabılar, koyu renkli bohem küpelerle kombinlemeyi tercih edebilirsiniz.
 

Bol Paça Tulum Kombinleri

Bol paça tulumları özellikle boyunuzu daha uzun göstermek için ideal bir kıyafet olarak görebilirsiniz. Çünkü Bol paça tulumlar sizin platform topuklu ayakkabıları kolayca giymenize olanak tanır. Ancak, seçeceğiniz ayakkabının kapalı burunlu olmasına ve kaba görünmemesine dikkat etmelisiniz. Bol Paça Tulum Kombinleri için kısa paçalı bir tulum modeli seçmediğinize emin olmanız burada önemli bir detay. Boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecek olan söz konusu tulumlar rüküş tabir edilecek bir kombin yapmanızla sonuçlanabilir. Üstelik, kombinlerinizle en uyumlu olan takıları seçseniz dahi kullanacağınız her detay sizi rüküş görünmeye daha çok yaklaştıracaktır. Kısaca, durumu aksesuarlar bile kurtaramayacaktır.
 

Tulum Üzerine Ne Giyilir?

Serin havalarda giyeceğiniz tulumu bir dış giyim ürünüyle kombinlemek istiyorsunuz. Peki, ne giyeceksiniz? Burada imdada hemen Trençkot Modelleri yetişiyor. Fazla göz yormayan, sade tasarımlı bir tulum giydiyseniz onu salaş bir trençkotla kombinlemeyi düşünebilirsiniz. Sokak stili oluşturmak ve daha urban bir stil yakalamak için tulum kombininizi maksi boyda bir trençkotla, uygun renklerdeki sneakers ayakkabıyla ve renkli sırt çantasıyla tamamlayabilmeniz mümkün. Klasik bir stil için kemerli, kuşaklı, daha az detaylı, sade bir trençkot ya da kaşe pardösü tercih edebilirsiniz. Siyah ağırlıklı daha klas bir tarz elde etmek için tulumunuzu kalın topuklu siyah bir postalla, siyah kol çantası ve maksi boya sahip gösterişli bir siyah kabanla kombin yapabilirsiniz.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...