Trençkot Nasıl Kombinlenir?

Tarih: 16.03.2023 10:59
Trençkot Nasıl Kombinlenir?
Doğru tamamlayıcıların kullanımı trençkotu, hava şartlarından koruyan bir kombin elemanı olmanın ötesinde konumlandırır.

Trençkot İçin Kombin Önerileri

Serin ve yağışlı havalar yaklaşıyor, haliyle dış giyim ürünleri, yeniden kombinlerin parçası olmaya hazırlanıyor. Erkek modasında olduğu gibi, kadın modasının da en popüler dış giyim ürünlerinden biri, Trençkotlar.
Peki, Trençkot Kombini nasıl yapılır?. Doğru tamamlayıcı detaylar, trençkotu sadece hava şartlarından koruyan bir kombin elemanı olmanın ötesine çıkaracaktır.

Trençkotları hangi parçalarla tamamlayacağınız konusunda, elde etmek istediğiniz etkiyi göz önünde bulundurun. Onlarla maskülen- sert karakterli kombinler de hazırlayabilirsiniz, kadınsı ve naif kombinler de. Siz hangisini tercih edersiniz?
 

Maskülen Kombinler

Trençkot, zihinlerde genellikle maskülen stillerle özdeşleştir. Bunda, trençkotun ortaya çıkış sebebi etkili.
Trençkotlar, 1900’lü yılların başlarında tasarlandı. Tasarımın altında, modanın ikonik markası olan Burberry’nin kurucusu Thomas Burberry’nin imzası var.

İsmi, İngilizce trench (siper)  ve coat (palto) kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan bu giysi, I. Dünya Savaşı’nın zorlu şartlarında İngiliz subayların ihtiyaçlarına cevap verme amacıyla ortaya çıktı. Askerleri yağmurdan ve rüzgârdan korumak için özel olarak tasarlanan trençkotlar, o yıllarda sadece gabardinden üretiliyordu. O dönem yalnızca erkekler tarafından kullanılsalar da savaş sonrası, sivil hayata girip, kadın modasında da yer alamaya başladılar.
Orijindeki bu maskülen karakteri korumak istiyorsanız trençkotları, loafer ayakkabılar ya da sneakerlarla tamamlayabilirsiniz. Bu tür maskülen kombinler, kadın sokak modasının son yıllardaki favorilerinden.

Saç modeli de kombinin bir parçasıdır. O nedenle, elde etmek istediğiniz görüntü için saçınıza vereceğiniz formdan da yardım alabilirsiniz. Son zamanlarda hem abiye konseptinde hem de sokak stillerinde sık sık karşımıza çıkan ıslak saç modeli, trençkotla beraber, güçlü ve sert bir etki ortaya çıkaracaktır. Sıkı bağlanmış at kuyruğu da benzer etki için kullanılabilir.
 

Daha Zarif Kombinler

"Trençkot Nasıl Kombinlenir?" sorusunu kadınsı narinliğin baskın olduğu bir görünüm için soruyorsanız, zarif ve renkli detaylar devreye girecektir.

Topuklu ayakkabılar, bu detayların başında geliyor. Mevsim özellikleri izin veriyorsa, topuklu çorap çizmeleri trençkotu tamamlamada kullanabilirsiniz. Bunlar hem zariftir hem de trençkotla benzer karakter özellikleri sergiler.
Trençkotta rose gibi pastel renkler de kadınsı etki meydana getirir. Renkli ve iri küpeler, hem kadınsı etki gösterir hem de kombine hareket katar. Trençkot kombinlerini daha zarif kılmak için dağınık saç modellerinden de yardım alabilirsiniz.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...