Trençkot Kombinleri

Tarih: 31.03.2023 14:57
Trençkot Kombinleri
Genellikle bir güz kıyafeti olarak benimsenen Trençkotlar, mevsim geçişleri için ideal bir şıklık aracı. Peki onu nelerle kombinlemelisiniz?

Trençkot Ne Demek?

Geçmişten günümüze kadar Trençkot modellerinin giyim modasında oldukça söz sahibi olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Peki, onu bu kadar özel kılan neydi? Yüzyıllık geçmişe sahip olan Trençkot, üniformaların daha asil ve alımlı bir duruşa sahip olması için tasarlandı. Yani aslında maskülen bir tarza hizmet ediyordu. Rahat bir giyime imza atan bu özel kıyafet, tek parça olmasının verdiği avantajla hem vücut koruması sunuyor hem de asil bir duruş sergiliyordu. Özgüvenli bir kruvaze yaka, büyük ön düğmeler, belde tokalı bir kemer ya da kalın bir kuşak ile tasarlanan Trençkot Modelleri günümüzde sıradanlıktan sıyrılarak stil seçeneklerine göre çeşitli detaylarla süslenebiliyor. Bunda günümüz modasının etkileri elbette çok yüksek. Daha frapan görünümler sunan, yani kıyafet kombinine daha çekici bir unsur ekleyen bu özel parça, zamanla geri planda kalsa da aslında şehirli kadının gardırobunda her zaman kendine özel bir yel bulmayı başardı.

Şimdilerde modern kadının özel bir dış giyim ürünü haline gelen ve mevsim geçişlerinin gözde dış giyim ürünü olan trençkotlar, çok şiddetli olmayan yağmurda ve rüzgârda kullanılmak için idealdir. İçi çoğunlukla astarlıdır ve kullanışlı bir cebe sahiptir. Serin yaz akşamlarını da kurtaran bu uzun ve şık ceket altına jean bir pantolon giyilse dahi kişiyi ciddi bir stile bürür ve toplumda fark edilir bir etki yaratmayı başarır. Burada şu soruyu sorabilirsiniz, "peki, ama hangi trençkotu satın almalıyım?” Dilerseniz vücut proporsiyonunuza göre nasıl bit trençkot seçmelisiniz, bu konuya değinelim.

 

Trençkot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücudu kusursuz gösteren ve tüm vücut ölçülerinin birbiriyle uyumlanmasını sağlayan Trençkot Çeşitleri için öncelikle vücuda oturmayan bir model seçtiğinizden emin olun. Çünkü hafif döküme sahip olan ceketinizi kemerle ya da kuşakla belinize oturttuğunuzda ince bir bel görüntüsü elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Baharlık bir Trençkot Ceketalacaksanız onu ince kumaşlı ve nispeten uzun tercih etmeli, içerisine trençkottan daha uzun durmayan parçalar giymelisiniz. Ayrıca ince ve zarif bir kıyafet olan trençkotların içine kalın, dökümlü ya da salaş parçalar giymemeniz önerilir. Vücudunuzu orantısız gösterecek bu ağır kıyafetler Trençkotun zarafetini de örtecek, onun sıradan uzun bir ceket görünümüne sahip olmasını sağlayacaktır. Spor şık bir görünüm için düğme, cep, arma gibi detayları olan ceketlere yönelmeli, gece davetleriniz için dökümlü kruvaze yakalı ve kalın kemerli seçenekleri değerlendirmeye almalısınız. Tabi burada hangi imajı yansıtmak istediğiniz konusu sizlere kalmış.
 

Trençkot Kime Yakışır?

İyi bir trençkot kombinine imza atmak istiyorsanız tepeden tırnağa seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Ofis şıklığı için şal, ince topuklu bir ayakkabı ve sigaret model pantolon tercih edebilirsiniz. Pantolonun yerini çok uzun olmayan bir etek de alabilir elbette. Sokak modası için kot, çizme kombinasyonunu düşünebilirsiniz. Boyunuz uzunsa babet ya da topuksuz ayakkabı çeşitlerini seçmenizde yarar var. Trençkot Kombinleri daha çok stilinizle doğru orantılı olsa da renklerin uyumu da şık bir kombin için olmazsa olmaz kurallardan. Latifa Trençkot modellerinde de karşımıza çıkan ekru, karamel, taş, siyah renk tonlarında üretilen bu trençkot ceketleri kontrastı olan renklerle bir arada kolayca kombinleme şansına sahipsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...