Sezonun Trend Renkleri Neler?

Tarih: 16.03.2023 11:35
Sezonun Trend Renkleri Neler?
Renk, şekillendirici bir detay. Peki, sonbahar kış sezonunda hangi renkler öne çıkıyor?

Renk, Atlanmayacak Bir Ayrıntı

Modada renk, her şey olmasa bile, çok şeydir. Kesinlikle basit bir detay olmayan renk, bir tasarımın karakterini bazen tek başına belirleyebilir. Sadece renk değişimiyle stili değişen parçalarla karşılaşmak modada olağan bir durum.
Sahip olduğu bu güçlü etki sebebiyle kombin hazırlarken ya da stilinizi şekillendirirken, renk detayına azami ölçüde dikkat etmelisiniz. Hangi tonları nerede, ne zaman ve ne kadar kullanacağınız son derece önemli.
Renk seçerken, kombinin kullanılacağı konsept, kişisel beğeniler, stilin gerektirdikleri ve sezon trendleri gündeme geliyor. Trendleri dikkate almayı ihmal etmeyin. Sezonun ruhuna uyumlanmak, yani güncel kalmak için favorilerin yardımına ihtiyaç var. O halde gelin, yeni sonbahar/ kış sezonunu şekillendiren renkleri inceleyelim.
 

Romantik ve Klasik

Dönemin sahip olduğu karakter, koleksiyonları renklendiren tonlar konusunda ilham verici olmuşa benziyor. Melankolik sonbahar ve dingin kış, sezonda ağırlığı olan, klasik stile uyumlu, asil ve bilge renkleri gündeme getirmiş.
 

Baharat ve Toprak Tonları

Dönemin romantizmi, baharat ve toprak tonlarıyla yansıtılmış. Safran, tarçın gibi renkler, elbiseler ve dış giyim ürünleri başta olmak üzere pek çok parçada karşımıza çıkıyor.
Bahsi geçen renkler çok işlevli. Onlar bir yandan romantizmi simgeleyerek sezona uyum sağlıyor, bir yandan da geçmişin güçlü etkisini tasarımlara ulaştırıyor. Bu sezonun da özellikle 70’li ve 80’li yıllardan bolca esinlendiği bir gerçek. Retro etki yaratan detayların başında ise renk gelmekte. Özellikle Etek Modelleri Uzun tasarımlarda ve trençkot gibi parçalarda baharat ve toprak tonları, adeta bir zaman makinesi gibi işlev görerek sizi geçmişe götürebilir.
 

Asaleti Simgeleyen Tonlar

Sonbaharın romantizmi toprak ve baharat tonlarıyla, kışın dinginliği ise koyu ve parlak tonlarla yansıtılmış. Bu sezon saks ve bordo gibi, klasik stile daha yakın duran renkler sık sık karşımıza çıkıyor.
Elbise ve eteklerde bu tür renkler, abiye konsepti için de kullanışlı alternatifler ortaya çıkarmakta.
 

Trend Renklerin Şovu Latifa Koleksiyonlarında!

Elbise, dış giyim ürünleri, hırka, kazak, pantolon, tulum, tunik, gömlek, kazak ve Etek Modelleri 2023 renkleriyle bir araya geliyor, ortaya trend tasarımlar çıkıyor. Sezonun en şık tasarımları için Latifa koleksiyonlarına mutlaka göz atın.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...