Maskülen Giyim Tarzı Nedir?

Tarih: 31.03.2023 16:06
Maskülen Giyim Tarzı Nedir?
Asil, sert ve ağır bir stili işaret eden Maskülen Giyim Tarzına Latifa farkıyla daha yakından bakıyoruz.

Maskülen Kadın Giyim

Maskülen Giyim özellikle de son yıllarda her yerde karşımıza çıkan bir giyim şeklidir. Bu yüzden de bu giyim tarzı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebiliriz. Öncelikle kelimenin anlamına baktığımızda Fransızca kökenli "masculin" kelimesinden dilimize geçtiğini görebiliriz. Genel olarak erkek, erkeksi, erkek gibi, erkeği andıran, eril ve erkeğe benzeyen gibi anlamlara gelen bu sözcük ile de aslında giyim tarzı şekillenmiştir. Bu sözcükte aslında Fransızcaya da Latincede bulunan "masculinus" sözcüğünden geçmiştir. Maskülen, aynı zamanda feminen kelimesinin zıt anlamlısıdır. Modaya da yansımış olan maskülen sözcüğü, genel olarak kadın giyiminde kullanılır. Aslında bu durum erkek giyim dünyasında da kullanılmaktadır. Bunun için de erkek giyiminde erkeksiliğin ön plana çıkması anlamına gelir. Diğer yandan kadın giyimde maskülenlik ise erkek hatlarının ve çizgilerinin daha yoğun olduğu yani erkeksiliğin kadın modasında baskın olması anlamına gelir. Erkek modasına baktığımızda daha koyu renklerin ve daha bol şeylerin olduğunu görebiliriz. Aslında bu durumun kadın modasına yansımasına maskülen giyim tarzı diyebiliriz. 
 

Maskülen Giyim Tarzında Öne Çıkan Parçalar Neler?

Maskülen Tarz” dediğimizde kadın modasındaki erkeksiliğin arttığını anlayabiliriz. Bilindiği gibi koyu renkler ve bol parçalar maskülen tarzda önemli bir yere sahip. Bu tarzdaki pantolon ve ceket takımlar özellikle kadın modasında önemli bir hale geliyor. Yine aynı şekilde salaş, dökümlü uzun ve maksi boy elbiselerle de maskülen giyim tarzını yansıtabilirsiniz. Oldukça rahat bir giyim tarzı olan maskülen giyim; şapkalar, pantolon askıları, fularlar, parfümler ve ayakkabılarla da desteklenebilir. Örneğin son dönemde loafer ayakkabılar ve bol takım elbiseler oldukça moda hale gelmiştir. Sizler de maskülen bir giyim tarzına sahip olmak istiyorsanız dolabınıza mutlaka bu parçaları eklemelisiniz. Sadece bunlarla da sınırlı kalmamalısınız. Aynı şekilde var olan kıyafetlerinizi bu hale dönüştürebilir ya da saç kesiminizi de maskülen bir tarza sokabilirsiniz. 
 

Maskülen Kombinler Nelerdir?

Maskülen Kadın” terimi son dönemde moda dünyasında önemli bir yere gelmiştir. Oldukça şık ve cool duran bu giyim tarzında belirli parçalar önemli yer tutuyor. Bol pilili pantolonlar ya da cigaret tarzdaki pantolon çeşitleri de maskülen tarzda sıkça kullanılmaktadır. Bununla beraber sokak stillerinde bolca blazer ceketleri görmekteyiz. Bu tarzdaki ceketleri farklı şekillerde kullanabilir ve bu tarza uyumlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde sadece kıyafetle de sınırlı kalmamalısınız. Taktığınız aksesuarlarınız ya da saç kesiminiz bile sizler için önemlidir. Bu yüzden maskülen tarzda önemli olan sadece kıyafet değil aynı zamanda yansıttığınız enerjide oldukça önemlidir. Yine aynı şekilde sadece erkek kıyafetlerini giymek maskülen bir tarza sahip olmak anlamına gelmez. Diğer bir maskülen görünümde dik ve beyaz yakalı gömleklerin yakaları iliklenerek kalem etek ya da kumaş bir pantolonla kullanılabilir olmasıdır. Bu sayede hem erkeksi hem de oldukça feminen bir görüntü elde edebilirsiniz. Maskülen giyimde tabi ki elbiseler de ön planda. Bu konuda tercih her zaman Maksi Boy Elbiseler olmaktadır. Beli kuşaklı modeller, geniş paçalı tulum elbiseler, büzgülü çeşitler, hâkim yakalı modellerde maskülen giyimde oldukça güzel kombinlenebilecek kıyafetler arasındadır. Bu konuda sizlerin en büyük yardımcısı Latifa olacaktır. 

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...