Kombine Volanla Hareket Kat!

Tarih: 16.03.2023 11:54
Kombine Volanla Hareket Kat!
Yeni sezonda da volan detaya sık rastlıyoruz. Peki, volan ayrıntıya sahip parçalar nasıl kombinlenir?

Volanlı Elbiseler İçin Stil Önerileri

Uzak coğrafyalardan gelen kıpır kıpır bir melodi… Flâmenko ritminin modadaki sembolü… Kumaşın verev kesilmesiyle ortaya çıkan volan, bulunduğu her yerde varlığını baskın şekilde hissettiren bir ayrıntı.
Son birkaç sezondur volanı sahnede görüyoruz. Etekler, elbiseler, kol tasarımları, volanla hareketleniyor, bu detayı içeren parçalar trendler arasında kendine kolayca yer buluyor.

2019 sonbahar/ kış koleksiyonlarında da volan detaya sık sık rastlıyoruz. Özelikle elbiseler, volanla hareket kazanan parçalardan. Peki, volan detay içeren parçalar nasıl kombinlenir? Neler volanla kusursuz bir uyum gösterir, neler volanın olduğu yerde riskli seçimdir?
 

Ne Tür Takılar Kullanılabilir?

Volanlı Elbiseleri ne tür takılarla tamamlayacağınız konusunda öncelikle desen konusunu göz önüne alın.
Elbisede desen, güçlü bir tasarım bileşeniyse, takıda sade seçeneklere yönelmeniz uygun olacaktır. Sezon koleksiyonları iri ve canlı renklerden oluşan desenlere sahip elbiseleri bolca içermekte. Bu tür elbiseler uzunsa ve hâkim yaka gibi güçlü diğer detaylara sahipse, takı kullanımına gerek bile duymayabilirsiniz ya da sarkan sade bir küpeyle yetinebilirsiniz.
Elbise modest stilde, yani desen içermiyor ya da minimal desenler içeriyorsa, volan detaya çok yakışan iri parçalı takılar devreye girebilir. Özellikle renkli doğal taşlar, renkli makrome tasarımlar, volana kolayca uyum sağlayabilir.
 

Çorap Çizmelere Şans Verin 

Çorap çizme, bacağı çorap gibi saran, dar yapılı bir çizme modelidir.
Zarif bir karaktere sahip çorap çizme, volana uyum konusunda sorun çıkarmayan alternatiflerden. Volan, bol ve katmanlı bir yapıya sahip olduğu için bacağı sıkıca saran bu dar yapılı çizmeler, görüntüde dengeyi sağlayacaktır.
 

Topuk Yüksekliğine Elbise Uzunluğu Karar Versin

Ayakkabıda topuk yüksekliği önemli bir ayrıntı, o yüzden dikkatli bir seçimi gerektirmekte.
Topuk yüksekliğine karar verirken elbise uzunluğu, en doğru rehber olacaktır. Uzun ve volanın etek kısmında yer aldığı elbise modellerinde topuk yüksekliği artabilir.
İnce topuk, etekteki bu katmanlı ve bol hareketli görüntüye uyum sağlamayabilir. Bu nedenle, kalın topuk ya da platform topuk kullanmanızda fayda var.
 

Volan Varsa Fırfıra Mesafeli Durun

Malum, volan son derece hareketli bir detay, o yüzden de tasarıma tek başına gereken canlılığı katabilir. En az volan kadar hareketli fırfır detayı, volanla birlikte görüntü karmaşasına neden olacaktır. Özellikle desen de içeren Latifa Volanlı Elbise çeşitlerini fırfırlı herhangi bir parçayla birlikte kullanmamaya özen gösterin.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...