Kış Koleksiyonlarında "Güçlü Kadın" Vurgusu

Tarih: 13.03.2023 16:45
Kış Koleksiyonlarında Güçlü Kadın Vurgusu
Bağımsız ve güçlü kadın imajı son yılların kadın kış modasının temasını oluşturuyor. Detaylar Latifa.com.tr'de...

Kadın Kış Giyim Koleksiyonu

Son dönemin sonbahar kış sezonu kadın modası "güçlü kadın” vurgusuyla hazırlanmış koleksiyonları içeriyor. Tepeden tırnağa zarif, narin, kadınsı hassasiyet, bu sezon yerini maskülen, katı çizgilere bırakıyor. Cesur, kendine güvenen,  bağımsız ve özgür kadın imajının işlendiği parçaları üstünüzde bulundurmak bile kendinizi daha güçlü hissetmenize yetebilir. Latifa'nın kış koleksiyonunun en göze çarpan özelliği bol hacimli kıyafetler. Bu sezon hem dış giyimde hem de elbiseler, gömlekler, pantolonlar ve eteklerde dökümlü modeller gardıropları dolduracak. Kış mevsiminin yarattığı ihtiyaçlar gereği zaten hep bir parça bol olan kışlık kıyafetler, bu sezonun özelliği olan güçlü kadın imajına katkı yapacak şekilde biraz daha genişledi. Koleksiyonların vazgeçilmez malzemesi deri, bu kış koleksiyonunda da yerini alıyor. Deriyi hem trençler, montlar gibi dış giyim parçalarında hem de elbiselerde görüyoruz. Hayvan postu desenleri, son sezonun Kadın Kış Modasına deyim yerindeyse damgasını vuruyor. Cesaretin ana tema olduğu bu sezonun koleksiyonlarında leopar, kaplan gibi güçle özdeşleşmiş yırtıcı hayvan çağrışımlarına rastlamak şaşırtıcı değil. Özgür ve isyankâr ruhuyla grunge stilden esintileri de ceketlerde, gömlek ve bluzlarda görmek mümkün.
 

Cesur Kadınlar İçin Sıra Dışı Tasarımlar

Asimetrik kesim, bu sezon koleksiyonlarda yer alan parçalarda sıra dışı bir etki yaratmak için sıkça kullanılmakta. Geniş manşetler, elbise ve bluzlarda karşımıza çıkan anvelop kapama, dijital baskı gibi detaylar, tasarımlara özgünlük katıyor. En son moda, 1980’li yılların kadın tarzından oldukça etkilenmiş durumda. 80’lerin o kendine özgü benzersiz tarzı, bu sezonun üstünde kimi yerlerde hafif, kimi yerlerde kuvvetli şekilde esiyor. Son dönem kadın kış koleksiyonlarının çoğu geçmişten izler taşıyan parçalara sahip. Vatkalı, payetli kıyafetler ve midi kalem etekler 80’li yılların ruhunu en çok hissettiren parçalardan. Retro parçaların son yıllarda hemen hemen her sezon gözde olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, gardırobunuzda birkaç retro parça bulundurmanın size her sezon yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

 

"Ben de Varım!”

Kış Koleksiyonu, sert çizgileriyle, bol hacimli ölçüleriyle kadınların toplumda, "Ben de varım!” diyen sesleri haline geliyor. Bu sezon bağımsızlığı ve cesareti üstünüzde taşıdığınız kıyafetlerle somutlaştırın.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...