Feminen Hayvan Deseni Modası

Tarih: 31.03.2023 15:58
Feminen Hayvan Deseni Modası
Moda arenasında şimdi hayvan desenleri yarışıyor. Feminen Hayvan Desenlerinin modadaki yerini Latifa farkıyla inceliyoruz.

Hayvan Desenli Giyim Trendi

Yıllar boyunca leopar baskılı kıyafetler hatta aksesuarlar ile bolca haşır neşir olduk. Feminen giyimde büyük rol oynayan leopar deseninin modası hiçbir zaman geçmedi. Ta ki onu diğer hayvan desenleri modası takibe alıncaya kadar. Elbette leopar desen popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi; ama bu sırada diğer farklı hayvan desenleri podyuma çıktı. Özellikle pandemi dönemine hâkim olan rahat giyim modası ağırlıklı olarak hayvan desenleriyle bezenerek karşımıza çıktı. Bu göz alıcı hayvan desenleri daha sonra gündelik giyimde ya da şık tasarımlarda oldukça sık kullanılır oldu.

Tarihi zamanlarda kıyafetlerde kullanılan hayvan desenleri, gücü vurgulamak ve azametli bir duruş sergilemek amacını taşıyordu. Büyük yöneticiler ve imparatorlar hayvan desenlerini bulunduğu konumlara atıf olarak kullanıyordu. Hatta bazı mevki sahipleri kıyafetinde desenini taşıdığı hayvanın gücüne ve ruhuna sahip olduğuna inanırdı. Hayvan desenleri kişilerin sıradanlıktan uzak bir yaşamı olduğunu anlatmasına yarayan semboller olarak da kullanıldı bir süre. Çünkü genel olan kanıya göre hayvan desenleri macerayı, sofistike olmayı, egzotikliği, gücü temsil ediyordu. Ancak son dönemde bu güç gösterme olgusu yerini daha enerjik görünme, avangart bir tarz edinme amacına evrildiği için çoğu sıradan kombinlerde bile hayvan desenlerini bolca görmekteyiz.
 

Egzotik Hayvan Desenleri Modası

Dış giyimde, aksesuarlarda, çantalarda ve trikolarda karşımıza çıkan hayvan desenlerinin en etkili kullanıldığı parçaların elbiseler olduğunu söylersek sanırız yanlış olmaz. Zebra, inek, kelebek, yılan ve çita gibi farklı hayvanların desenleriyle güçlenen Egzotik Hayvan Desenleri Modası sokak stilinde karşımıza bolca çıkmaya başladı. Tek parça giyime çok yakışan hayvan desenleri modasının farklı parçalarla yapılan kombinlerde sizi rüküşlüğe götürmemesi için bazı kurallara uymanız gerekmekte. Tarz sahibi gibi görünmek ve asil bir duruş sergilemek için hayvan desenli parçaları doğru kombinlemeniz çok önemli. Örneğin çok feminen olan leopar desenini desensiz siyah parçalarla ya da siyah aksesuarlarla kombin yaparak olası rüküşlüklerin önüne geçebilirsiniz. Leopar desenin verdiği ağır duruşu bu şekilde bir nebze hafifletebilirsiniz de. Zebra desenli kıyafetler ve elbiseleri de sade beyaz ya da sade siyah renkle bütünleyerek yine stilinize darbe vuracak karmaşalarının önüne geçebilirsiniz. Avangart bir görünüm ortaya koymak için hayvan desenlerini parlak takılarla ve sim detaylı aksesuarla bütünlemeyi deneyebilirsiniz.
 

Hayvan Desenli Kıyafetler

Hayvan desenli kıyafetler kullanıldığı zaman farklı desenlerle ya da abartılı detaylarla gözü daha fazla yormamak gereklidir. Bu nedenle hayvan desenleri konusunda tek parça şıklığı uygulamanızı öneririz. Özellikle hayvan desenlerinin kullanıldığı maksi boy elbiseler ile aradığınız şıklığı ve asil duruşu yakalayabilirsiniz. Latifa ürün yelpazesinde yer alan Valen Elbise Siyah, Madsen Dijital Baskılı Elbise Haki ve kelebek desenlerinin ışıltısını yansıtan Noa Dijital Baskılı Elbise Tarçın gibi elbise seçeneklerinden dilediğinizi seçerek egzotik hayvan desenleri modasında siz de yerinizi alabilirsiniz.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...