Etek Trendleriyle Kombinlerde Bohem Çağrışımlar

Tarih: 14.03.2023 10:58
Etek Trendleriyle Kombinlerde Bohem Çağrışımlar
Volan, pile, floral desenler ve daha fazlası… Koleksiyonlarda bu sezon “kaygısız” ve şık detaylar hüküm sürüyor.

Sezon Koleksiyonlarında Bohem Çizgiler

Kullanıcı eğilimleri daha konforlu olandan yana evrildiği için trendler de bu yönde ortaya çıkıyor. Daha organik olan ve gerçekle daha sıkı ilişki içine giren yeni nesil moda, toplumsal dönüşümlerden çabuk etkileniyor. Bunun doğal sonucu olarak moda artık büyük ölçüde günlük hayatın yansıması. Konforun ön planda olduğu tasarımların trend haline gelmesi de bu konuyla ilişkili. Her geçen gün daha stresli hale gelen gündelik rutin içinde modern insanın kendine mümkün olduğunca çok rahat alan yaratabilmesi gerek. Bütün gün üstümüzde olan kıyafetlerde bu sebeple artık daha fazla konfor arıyoruz. Karakteristik özelliği rahatlık olan casual stil bu yüzden artık ofislere de girmeye başladı. Her yeni sezon, bir öncekinden daha "rahat”.

Diğer pek çok parçada olduğu gibi eteklerde de bu tutumun yansıması net şekilde gözlemleniyor. Etek modelleri kesimden, kullanılan kumaşa kadar birçok detayda konfordan yana olduğu için Etek Kombinleri de çoğunlukla bohem çağrışımlar yapıyor. Ayak bileğine kadar uzun ve bol kesimli modeller, t-shirtle özgün sokak stilleri meydana getirirken, şık bluzlarla pek çok konsepte uyum sağlayabilecektir.

 

Bu Sezon Eteklerde Neler Trend?

Son koleksiyonlarda harekete geçirici ritmiyle Flamenko ezgilerini duymak mümkün, çünkü volan detay sık sık karşımıza çıkıyor. Egzotik bir şıklığa sahip volanlı etekler bu sezon özellikle sokakları şenlendirecek. Dinamik etki yaratan volan detay, eteklere canlı ve genç bir karakter kazandırıyor.

En az volan kadar dinamik olan bir diğer detay pile. Geçtiğimiz sezon koleksiyonlarda yeniden boy göstermeye başlayan pileli etekleri bu sezon da görüyoruz. Pilenin kıpır kıpır yapısı, ilkbahar ve yaz dönemleriyle kusursuz uyum sergiliyor.

İlkbahar/yaz sezonun karakteriyle uyumlu tek detay pile değil. Yılın bu döneminin ruhunu yansıtmada floral desenlerden de bol bol yardım alınmış. 2023 Etek Kombinleri bu çiçek motifleriyle çok daha cıvıl cıvıl.
Sezon koleksiyonlarındaki modellerin tasarımını hareketlendirmek için asimetrik kesim sıkça kullanılmış. Latifa Etek çeşitlerinde olduğu kadar üst giyim parçalarında da geçtiğimiz birkaç sezondan beri etkisini hissettiren asimetrik kesim detayı özellikle desensiz modellerde çok daha işlevsel.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...