Yeni Yazlık Elbiselere Yer Açın

Tarih: 15.03.2023 10:35
Yeni Yazlık Elbiselere Yer Açın
Teması “düalite” olan koleksiyonlarda yer alan tasarımlar, birbirini tamamlayan zıtlıklardan güç alıyor.

Gardırobunuz Yaza Hazır mı?

Kışlıklar kalktı, mevsimlikler onların yerini aldı. İlkbahar ve yaz koleksiyonları birer birer kullanıcıların beğenisine sunulurken, yaz için hazırlıklara şimdiden başlamanızda yarar var.
Günlük rutine zarafet katan günlük Kadın Elbise Modeleri, bahar ve yaz mevsimlerine özel tasarımlarla bu sezon da gardıropların başköşesinde kendilerine yer bulacak. Güncel bir gardırop için, yaz alışverişine çıkmadan önce sezon trendlerinden haberdar olmayı ihmal etmeyin.
 

Bu Sezon Tasarımlara Hangi Trendler Şekil Veriyor?

Tasarım dünyasında son yılların en popüler trendi zıtlıklardan beslenmek, her sezon biraz daha çok ve çarpıcı şekilde kullanılmakta. Sıra dışı olanı ortaya çıkarmak, dar kalıplara tıkılıp kalmamak için başvurulacak en verimli metotlardan biri bu. Yöntemin ustalıklı kullanımı, zıtlıkları birbirini tamamlar hale getirmekte. Bu da denge sağlamak anlamına geliyor.

Bu sezon pek çok koleksiyonun ortak noktası "denge”. Karakter ve görünüm itibariyle birbirinden hayli farklı özellik gösteren unsurları uzlaştırma, yeni sezon tasarımlarında sıklıkla göz çarpıyor. Gelenekselle modern, sadelikle gösteriş, uysalla asi, klasikle spor… Zıt unsurlar bir araya getiriliyor, harmanlanıyor ve ortaya "yeni” çıkıyor. Evet, sezonun teması "düalite”.
 

Hareketli Modeller

Malum, yılın en canlı dönemi söz konusu. Tasarımlar da elbette mevsimin kıpı kıpır yapısından etkileniyor. Dönemin karakteristik özelliklerini taşıyan modellerde hareketli ayrıntılarla karşılaşıyoruz. Volan detay, bu hareketliliği sağlamak için bu sezon bol bol kullanılmış. Alışveriş yaparken gözleriniz volanlı elbiseleri arasın, çünkü güncel bir gardırop için en az bir volanlı parça gerekecek.

Kol ve etek kısmında sık sık kullanılan volanda asimetrik kesim, hareketliliği arttırıyor, enerjiyi yükseltiyor. Asimetriye, yalnızca volanlarda değil, modellerin farklı ayrıntılarında da bu sezon sıkça rastlıyoruz. Asimetrik özellik, tasarıma dinamizm ve gençlik eklemesiyle dikkat çekmekte.

Meydana getirdiği spor görüntüyle modellerde gençlik iksiri etkisi yaratan bir diğer detay, lastikli yapılar. Lastikli kol, yaka, cep, büzgülü bel gibi ayrıntılar, tasarımın tamamı üzerinde, karakteri şekillendirici etkiye sahip.
 

Sezon Trendleri Latifa Koleksiyonlarında

Çizgi ötesi şıklığın peşindeki kadınlara, beklentilerinin ötesinde seçenekler sunan Latifa, yeni sezon koleksiyonunu hazırladı.

Kadın Elbise Modelleri yılı trendlerinin özgün anlayışlarla yorumlanmış versiyonları için ilkbahar/yaz koleksiyonunu mutlaka inceleyin.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...