Trençkotla 70’lere Gidiyoruz!

Tarih: 17.03.2023 10:42
Trençkotla 70’lere Gidiyoruz!
Kadın Trençkotla Yeşilçam esintili kombinler için hangi kıyafet ve aksesuarlar kullanılabilir?

Geçmişi Bugüne Getirin

70’ler, 80’ler, 90’lar…

Onlara dair detayları bilmemek ya da unutmak mümkün değil, çünkü her sezon o dönemlerden bir şeyleri alıp bugüne getiriyoruz. O dönemleri yaşayanların özlemi, gençlerin ise merakı, tasarımcılara ilham veren ve böylece geçmişi canlı tutan başlıca etmen.

Son yılların değişmez trendi, nostalji. Pek çok koleksiyon geçmişten izler taşıyor. O halde, kombin hazırlarken geçmişten sık sık ilham alabiliriz. Peki, sezona özgü kombinler geçmişe nasıl uyarlanabilir?

Yılın büyük kısmında kullanılabilir olan trençkotlar, bu konuda eşsiz yardımcılar! Özellikle Kadın Trençkot Bej, camel ya da olive tonlarıyla tek başına bile retro etki yaratabilir. Bu etkiyi güçlendirmek için yardım alabileceğiniz şahane parçalar var.

Gelin, Yeşilçam esintili kombinler için kullanabileceğiniz kıyafet ve aksesuarlara bir göz atalım.

 

Bol Paçalı Pantolonunuz Varsa Harika!

Amacınız 70’leri bugüne getirmekse trençkotun altına elbette yırtık skinny jean giymeyecek, bol paçalı kumaş pantolonları devreye sokacaksınız.

Bilenler bilir, İspanyol paçalı pantolonlar o yıllarda hem kadın hem de erkek giyimde adeta fırtına gibi esmişti. O yüzden, 70’ler modası denilince akla ilk gelenlerden biri bu pantolonlar. Bej renkli bir trençkotu, beyaz, bol paçalı bir pantolonla bir araya getirerek hedefe kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

 

Balıkçı Yaka Kazak Olmadan Olmaz

Fakir ama gururlu ve güzel esas kızın, yakışıklı fabrikatör oğluyla Galata caddelerinden birinde yürürken üstünde taşıyabileceği olası kıyafetlerden biri, balıkçı yaka kazak.

Trençkotun altına giyeceğiniz bir balıkçı yakalı kazak, o yılların samimiyetini anında bugüne getirecektir.

 

Puantiyeli Küçük, Tatlı Bir Fular…

Trençkotun altına V yakalı ya da bisiklet yakalı bir bluz giymişseniz, sahneye fuları davet edebiliriz.

Trençkot ve fular ikilisi de nostalji yüklüdür, hele bir de fular, yine o dönemle özdeş puantiye desene sahipse…

 

Açık Renkli El Çantaları

Zarafet, 70’lerin karakteristik özelliği. Bu sebeple, küçük ve zarif bir el çantası, maskülen çizgilere sahip bir trençkota eşlik etmeli. Böyle bir çanta için beyaz ve tonlarını tercih etmeniz nostalji seviyesini yükseltecektir.

 

Apartman Topuklu Ayakkabılar Edinin

Bir çift apartman topuklu ayakkabı görünce 70’lerin o alkışlı, ıslıklı, neşe yayan "hafif müzik” şarkılarından biri, cızırtılı plak kaydıyla zihninizde çalmaya başlayabilir. Kadın Trençkot Modellerini apartman topuk ayakkabılarla tamamlamayı deneyin. Kendinizi anında geçmişte bulacaksınız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...