Salaş Tarz Nasıl Oluşturulur?

Tarih: 16.03.2023 11:19
Salaş Tarz Nasıl Oluşturulur?
Salaş stilin karakteristik özellikleri neler? Gerçek bir salaş stil nasıl meydana getirilir?

Konforlu Şıklık

Yeni nesil moda anlayışları, tasarıma çok daha geniş bir perspektiften bakmayı öğretti. Onlar sayesinde şıklık artık, dar kalıpların içinde hapsolmuş halde değil. Kalıpların içinden çıkan şıklığa ulaşmak için daha fazla yola sahibiz ve bu yollardan biri konfor.
Konfordan ödün vermeden de şık olmak, salaş stilin başlıca özelliği. Tam da bu sebep dolayısıyla o, sokağın hâkimlerinden biri. Dikkat çeken özgün sokak kombinleri için en kullanışlı stilin salaş stil olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.
Peki, bu tarzın karakteristik özellikleri neler? Başarılı bir Salaş Kombin nasıl hazırlanır?
 

Spor Ayrıntılar Odakta Bulunsun

Salaş tarz, spor bir karakter taşıyor. Bu yüzden, kombindeki ayrıntıların spor olmasına dikkat edin.
Bol parıltılı aksesuar yerine sade aksesuar tercih etmeniz önemli, zira gösteriş, salaş tarzın umursamayan, başına buyruk karakterine zıt bir özellik.
Renk konusunda herhangi bir sınırlama söz konusu değil, ancak özellikle yaz ve ilkbahar için hazırlanan kombinlerde pastel tonlara bolca yer verebilirsiniz. Bunlar mevsime ve spor karakterlerinden dolayı salaş stile uyum gösterir.
Büyük çantalar, hem sezon trendi hem de salaş stil için biçilmiş kaftan. Ayakkabıda ise spor olanlar ya da spor detay içerenlerden yana tercih kullanabilirsiniz. İnce ve yüksek topuğun bu stile uyarlanmada zorluk çıkaracağı aklınızda bulunsun.
 

Hırkayla Kolayca Salaş Etki Oluşturabilirsiniz

Bayan Hırka Uzun ve geniş kesimli bir yapıya sahipse tek başına salaş stil oluşturabilir. Özellikle kışlık kombinlerde hırkanın salaş etkisinden sık sık yararlanabilirsiniz.
Ayak bileklerine kadar uzanan hırkalar bunun yanı sıra, kombini özgün kılmada da işlev görebilir. Bunlar ayrıca, sezon trendleri arasında yer alıyor.
 

Rahat Kesimlerden Yana Tercih Kullanın

Konfor, salaş tarz hazırlarken size rehberlik edecek anahtar kelime. O yüzden, geniş hacimli parçalar, bu stilin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Salaş giyim tarzı, bol kesimli elbise, tunik, tulum, üst giyim, alt giyim ve dış giyim ürünlerinin kullanımı için iyi bir fırsat, risksiz bir zemin.
 

Triko Şahane Bir Detay! 

Triko, konfor kapsamında bahsedilebilecek detaylardan. Rahat bir giyim sunduğu için triko kumaş ve salaş stil birbirlerine kolayca adapte olabilir.
Trikoyu salaş stil için uygun yapan bir diğer özelliği ise samimi olması. Unutmayın, dışarıdan bakınca özgür, kendine özgü ve içten bir karakter yansıtmak, bu stilin esas amaçlarından. Dolayısıyla triko gibi bu özelliklere sahip ayrıntıları ıskalamayın.
 

Bir Ceketten Fazlası: Trençkot

Güçlü bir salaş tarz için başarılı tasarımları seçmeniz gerekiyor. Salaş stille beraber, klasik ve casual tarzlara da uyum sağlayacak Bayan Trençkot Modellerine online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...