Sadeliği Şıklıkla Buluşturan Elbise Modelleri

Tarih: 17.03.2023 11:10
Sadeliği Şıklıkla Buluşturan Elbise Modelleri
Modest stile sahip Kadın Elbise Modelleri nasıl kombinlenebilir? Minimal stile göz kırpan Elbise Kombinleri Latifa'da.

Yalın Elbiselerle Modest Stil

O, modern muhafazakâr giyimde zaten hep vardı, hatta muhafazakâr giyimin karakteristik özelliğiydi. Başlangıçta sınırlı bir çevrenin kullandığı modest stil bugün, sınırlara sığmıyor. Modest giyim tarzının günümüzde çok geniş bir kitle tarafından benimsendiğini söylemek mümkün. Öyle ki son yıllarda sokak modasının değişmez trendleri arasında onu da görüyoruz.

Modest stilde rahat kesimli, sade, dekoltesiz parçalar başroldedir. Bahsi geçen özellikler, şık bir görüntü oluşturacak şekilde bir araya getirilir.

Modest stili modanın sözü geçenleri arasına sokan başlıca özelliği, sahip olduğu modern karakter. Onu modern kılan ise sergilediği şamatasız şıklık.

Bu yalın ama şık tarz, yeni sezon koleksiyonlarında yine en çok göze çarpanlardan. O halde kış kombinlerinde ondan sık sık ilham almanızda hiçbir sakınca yok. Peki, modest stil nasıl uygulanır?

Sezonun favorilerinden sade ve dökümlü elbiseler, modest görüntüler ortaya çıkarmada çok işinize yarayacak. Kadın Elbise Uzun, desensiz, dökümlü ve tek renkli modellerle, tek başına hedeflenen bu etkiyi meydana getirebilir.

 

Hangi Renkleri Kullanabilirsiniz?

Uzun ve dökümlü bir elbiseyle modest stil oluşturacaksanız, trend renkleri de işin içine katmanız sezonun ruhuna tam olarak uyumlanmanızı sağlayacaktır.

Pastel tonlar hem sezon trendi hem de modest tarz için biçilmiş kaftan. Ekru, açık mavi ve pudra, elbise seçiminde öncelik vereceğiniz tonlar olabilir.

Bunların yanı sıra, nötr tonlar da son derece kullanışlı. Bej ve griyi çekinmeden tercih edebilirsiniz.

 

Hangi Aksesuarları Kullanabilirsiniz?

Modest stil aslında aksesuarsız kombine de izin verir. Bununla birlikte, monotonluğu önlemek için aksesuar kullanacaksanız, kuralın ne olduğunu tahmin edebilirsiniz; Yalınlıktan şaşmayın.

Tabii ki sadeliğe zarar vermemek için parlak renkler bakımından cömert, rengârenk aksesuarlardan kaçınmak önemli, ama bu, aksesuarın her durumda tek renk içermesi gerektiği anlamına gelmiyor. Kıyafet kombininde yalnızca tek renk ya da aynı rengin farklı tonları varsa, görüntüyü monoton kılmamak için aksesuarda kontrast renk, iki renkli desen gibi detaylardan yardım alabilirsiniz.

Aksesuarın tasarımı kadar miktarı da önemli. Dökümlü Elbise Modellerini tamamlarken gereğinden fazla aksesuar kullanmamaya dikkat edin. Kombin üst üste takılmış kolyeler, bileklikler vs. içermemeli.

 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...