Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Tarih: 15.03.2023 13:25
Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Kombinin en önemli karar alanlarından biri pantolon seçimi. Latifa farkıyla konuyu detaylıca ele alıyoruz...

Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombin hazırlamak görüntüyle ilgili her detayı göz önüne almayı gerektiriyor. Kullanılacak parçaların renginden kesimine tüm detaylar, görüntü üzerinde etkiye sahiptir. Dolayısıyla kıyafet seçiminde modelin çeşitli ayrıntılarına dikkat etmelisiniz.

Kıyafetin sahip olduğu form, yani kesimi, görüntüyü şekillendirici etmenlerin başında gelmekte. Doğru formu seçmek, vücudunuzun dışarıdan bakınca istediğiniz gibi algılanmasını sağlar. Bu son derece önemli, zira vücudunuza uyum sağlamayan formlara sahip modeller ne kadar şık olursa olsun, üstünüzde zarif şekilde durmayacaktır.
Pantolon seçimi, kombinin en önemli karar alanlarından. Ne tür bir pantolon giydiğiniz, kilonuzun ve boyunuzun nasıl algılanacağını belirler. Bu noktada, vücudunuzun tipini bilmeniz ve seçimi buna göre yapmanız gerekiyor.
Peki, vücut tipine göre Doğru Pantolon Seçimi nasıl yapılır?
 

Elma Tipi Vücut İçin Pantolon Seçimi

Bu vücut tipinde omuzlar geniş ve bel bölgesi kalındır. Bacaklar ise genellikle üst kısma kıyasla incedir.
Elma vücut tipi için Yüksek Bel Pantolonlar ideal. Bacaklar ince olduğu için skinny pantolonlar da başarıyla taşınabilir.
 

Armut Tipi Vücut İçin Pantolon Seçimi

Bu vücut tipinde omuzlar dar, göğüsler genellikle küçük, buna karşılık kalça ve basen bölgeleri görece geniştir.
Armut tipi vücuda sahipseniz, düz kesim pantolonlar ya da beli dar, paçaları geniş pantolonları tercih edebilirsiniz.
 

Kum Saati Vücut İçin Pantolon Seçimi

Bu tipte bel ince, omuz genişliği ve kalça genişliği hemen hemen aynıdır.
Bu vücut tipi her pantolon türünü başarıyla taşıyabilir. Belin inceliğine vurgu yapmak için kuşakla birlikte kullanılan kumaş pantolonlar oldukça zarif duracaktır. Bol paça da bel kısmına vurgu yapacağından tercih edilebilir.
 

Minyon Vücut Tipi

Pantolon Seçimi bile boyu olduğundan daha uzun gösterebilmek mümkün.
Kısa boyluysanız, dizden itibaren genişleyen paçalara sahip pantolonlarla daha uzun boylu algısı meydana getirebilirsiniz.

Dar paçalarda ise, bileğin hemen üstünde biten uzunluğa sahip modeller tercih edilebilir. Yüksek bel de boyu uzun gösteren pantolon detaylarından.
Pantolonla aynı renk ayakkabı giymek de oluşturduğu bütünlük algısı sebebiyle işe yarardır. Basen ve kalça bölgelerinizde fazlalıklarınız yoksa Beyaz Pantolonun beyaz ayakkabılarla tamamlandığı kombinleri sık sık kullanabilirsiniz.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...