Mor Elbise Kombinleri

Tarih: 31.03.2023 15:54
Mor Elbise Kombinleri
Genellikle turuncu rengi gibi kişide pozitif bir enerji oluşturan mor rengini nasıl kombinlemelisiniz? Detaylar yazımızda…

Mor Elbise Nasıl Kombinlenir?

Eflatun, mürdüm, lila gibi tonlarıyla dikkat çeken mor rengi moda sahnesinde son dönemde dikkat çeken renklerden. Tüm sezonlarda rahatça kullanılabilen mor rengine ait özel bir mevsim yoktur desek yanlış olmaz. Çünkü o her hava koşuluna kolaylıkla uyum sağlayan bir renktir. Antik çağlardan günümüze kadar genellikle şaşaanın ve zenginliğin temsili olarak kullanılan mor rengi, dikkat çekici olduğu için tüm zamanlarda kendine özel bir yer bulmuştur. Etki alanı yüksek olan mor renginin beyaz, krem ya da bej gibi kolay kombinlenebilen bir renk olmadığını da kabul etmek gerek elbette. İşte, bu noktadan hareketle sizlere bazı Mor Renkli Kombin tüyoları vermek isteriz.

Baskın ve dikkat çekici olduğu için mor rengini hangi renklerle kombinlemek sağlıklı olur, önce bunu ele almak gerek. Antik çağlarda genellikle altın takılarla bir arada kombinlenen mor renkli kıyafetlerin sarı ve gold renkleri ile çok yakıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Krem, hardal, limon sarısı rengi de bu renkler içerisine dahildir. Turuncunun mor renk ile olan uyumu zaten modayla iç içe olan herkesin malumu. Ancak burada ince bir çizgi var. Seçeceğiniz mor ya da turuncu parçaların desensiz ve sade yapıda olması gerek. Aksi durumda rüküş kombinler yapmanız kaçınılmaz olacaktır. Ya da mor tonlarında bir kombini turuncu detayları olan aksesuarlarla ya da atkı/bere gibi parçalarla kombin yapabilirsiniz. Aynı detay pastel yeşil tonları için de geçerlidir. Mor parçaları yeşil renkli detaylarla kombin yapmak istediğinizde ise renkleri dengeli bir şekilde dağıtmanız oldukça önemli.
 

Mor Elbise Ayakkabı Kombini

Kış kombinlerinde maksi boyda bir elbise ya da salaş tulum ile bizce en çok yakışan ayakkabı çeşidi klasik çizmeler. Süet kumaşlı yani nispeten mat renk tonlarında olan bir çizmeyi mor tonlarında olan elbisenizle şık şekilde kombin yapabilirsiniz. Konseptinize göre sivri burunlu klasik ya da daha kalın tabanlı postal özellikli çizmeleri tercih edebilirsiniz. Renk seçiminde ise yine bej, krem, pudra, siyah, gold gibi renkler öne çıkmakta. Mor ebiselerinizi sivri burunlu stilettolarla kullanırken daha parlak tonlar seçebilir, spor şık mor kombinler için nötr renkli, sade sneaker modellerini kullanabilirsiniz.
 

Mor Elbise Takı Kombinleri

Genellikle mor kıyafetlere mor tonlarında takıların uyum sağladığını biliyoruz. Eğer şık bir Mor Elbiseyi kombinleyeceksin gösterişli ve farklı renkli takılardan biraz uzaklaşmanızı önerebiliriz. Tercih yönünüzü tek taşlı, minimal gümüş ya da altın takılara yöneltebilirsiniz. Spor şık kombinlerinizde ise kalın bijuteri bileklikler, halka küpeler kullanabilirsiniz. Gözlük seçimlerinizi kemik çerçeveli çok da iddialı olmayan renklerden yana yapabilirsiniz.

Bere, şapka, atkı, fular gibi aksesuarları ise kontrast renklerden seçmek en iyisidir. Çok pastel tonlar istediğiniz şıklığı sağlamayacak ve sizi rüküşlüğe sürükleyebilecektir. Mor tonlarında kombin için kullanacağınız aksesuarları pudra, bej, krem, açık gri gibi renkler arasından seçebilirsiniz.
 

Mor Elbise Modelleri Latifa’da

"Her sezon şıklığımı koruyayım, enerjik ve asil bir duruş da sergileyeyim” diyorsanız sizi Latifanın renkli dünyasına alalım. İstediğiniz mor tonlarını Latifa’da kolayca bulabilirsiniz. Alen Asimetrik Elbise Mor, Shania Puantiyeli Elbise Mor, Classy Pileli Elbise Mor gibi yeni sezonun öne çıkan elbiselerini kolayca satın alabilir verdiğimiz bilgiler ışığında onları kolayca kombin yapabilirsiniz.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...