Monokrom Stili Mercek Altında!

Tarih: 31.03.2023 15:07
Monokrom Stili Mercek Altında!
Tek bir rengin tüm kombindeki giyim parçalarına hâkim olduğu Monokrom Stile daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Monokrom Stil Nedir?

Tepeden tırnağa tek bir renk tonuyla oluşturulan kombinler son dönemde çok yükselişte. 70’li yıllara damgasını vuran bu tek renk giyim akımının sadelikten ilham alan günümüz modasında da epey söz sahibi olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Monokrom Giyim Tarzı olarak adlandırılan bu moda, birbirine kontrast olan iki renkle, belirgin bir desenin tüm kıyafet parçalarında yer almasıyla ya da tek bir rengin yardımıyla sağlanabiliyor. Podyumlarda yerini yavaş yavaş alan bu akımı görünüşünüze uyarlamak için sadece tek renk kullanmanız yeterli değil elbette. Her rengin farklı kumaşlarda farklı bir yansıma vereceğini unutmamalısınız. Buradan hareketle gelin, monokrom stilin inceliklerine daha yakından bakalım.
 

Monokrom Giyim Tarzı Nasıl Oluşturulur?

Tüm konseptlere uyum sağlayan Monokrom Stili gece veya gündüz giyiminde kolaylıkla kullanılabiliyor. Günün hangi saatinde kullanırsanız kullanın monokrom giyimin verdiği resmin asil bir stil olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Tabi burada yapılacak en ufak bir hata sizi rüküş bir görünüşe bürüyebilir; o nedenle bazı detaylara dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Tek rengin hâkim olduğu bir kombin yaparken kullandığınız kaşkolü, fuları, eldiveni, ayakkabıyı, çantayı hatta küpeleri bile aynı renk seçmelisiniz. Seçtiğiniz renk tüm parçalarda aynı tonda olmak zorunda. Yani, monokrom stili "ton sür ton” olarak bilinen, renklerin farklı alt tonlarıyla oluşturulan kombinlerle karıştırmamak gerekli. Yanlış bilinenin aksine monokrom tarzı gri, beyaz ya da siyah renklerle de sınırlandırılmış bir stil de değil. Hatta dönemin trend renkleriyle monokrom kombinler hazırlamanız mümkün. Döneme damgasını vuran bej, ekru, mint, toz pembe ya da nude tonlardan yardım alabilir, aynı renkte dış giyim ürünleriyle kombininizi tamamlayabilirsiniz.

 

Latifa Farkıyla Monokrom Kombinlere İmza Atın!

Monokrom Kombin için birbiriyle uyumlu kumaş çeşitlerini de seçtiğinize emin olmalısınız. Örneğin kışlık bir görüntü veren süet bir parçayı yazı hatırlatan keten kumaşlarla kombinlemek uyumsuz bir kombin hazırlamanıza yol açacaktır. Monokrom kombininizde yardımcı olacak birbirinden özel kıyafeti Latifa koleksiyonları arasında bulabilirsiniz. Latifa Trençkot Modelleri, maksi boy elbiseler, Kadın Tulum Modelleri ve kap çeşitleri sizlere bu konuda gereken desteği sağlayacaktır.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...