Koleksiyonların Zamansız Parçası Trençkotlar

Tarih: 14.03.2023 10:24
Koleksiyonların Zamansız Parçası Trençkotlar
İlk olarak İngiliz subayları rüzgardan ve yağmurdan koruma amacıyla tasarlanan trençkotlar bugün kadınların olmazsa olmazı...

Bayan Trençkot Modelleri 2023

Su geçirmez yapıdaki kumaştan yapıldıkları için genellikle yılın yağışlı dönemlerinde kullanılan trençkotlar son yıllarda bu kalıbın dışına çıkarak kendini yılın her dönemi, pek çok farklı tarzla birlikte göstermeye başladı. Tasarımcılar getirdikleri yeni yorumlarla trençkotu, yağışlı ve soğuk günlerde giyilen pardösü sınıfından çıkarmış durumda. Bayan Trençkot Modelleri 2023 yılı yorumlarında, klasik çizgiden uzaklaşmış farklı trençkot tasarımları göze çarpıyor. Günümüzde trençkotlar için zamansız, mekânsız, cinsiyetsiz ve her yaştan insana yakışacak nitelikte giyim ürünleri diyebiliriz. Küçük detaylarda yapılan değişikliklerle trençkotlar, her tarza uyum gösterebilir. Belden lastik büzgü, kapüşon, deri kumaş, cep gibi ayrıntılar trençkotlara farklı karakterler katmak için sık sık kullanılmaktadır. Trençkot seçimi yaparken üstünüzde dökümlü duracak modellere yönelmelisiniz. Fular, dökümlü gömlek, stiletto ve kalem etek kombininin üstüne giyilen trençkot, göz alıcı bir şıklık yaratacaktır. Jean ile birlikte giyildiğinde ise günlük giyime uygun sade bir şıklık meydana getirir.
 

Maskülen Çizgilerle Yaratılan Zarafet

Trençkotlara ilk kez 20. yüzyılın başlarında rastlıyoruz. Adı, İngilizce trench (siper)  ve coat (palto) kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan bu giyim parçası I. Dünya Savaşı sırasında modanın ikonik markası Burberry’nin kurucusu Thomas Burberry tarafından, savaşın zorlu şartlarında İngiliz subayların ihtiyaçlarına cevap verecek bir dış giyim kıyafeti olarak tasarlanmıştır. Askerleri yağmurdan ve rüzgârdan korumak için özel olarak tasarlanan trençkotlar o yıllarda sadece gabardin kumaştan üretiliyordu ve erkekler tarafından kullanılıyordu. Savaş sonrası, sivil hayatta da giyilerek "savaşta giyilen parka” olmanın ötesinde konumlanan trençkotlar zamanla kadınların da gardırobuna girdi. Hatta trençkotların bugün erkeklerden daha çok kadınlar tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz.
Bayan Trençkot Modelleri kadın modasının trendlerine hiçbir değişime uğrama gereği duymadan doğal halleriyle uyum sağlıyor. Bu sezonun ayırt edici özelliği olan bol kesimli, dökümlü tasarım, trençkotların da ayırt edici özelliği. Dolayısıyla son dönem sonbahar kış sezonu trençkotlar için oldukça uygun. Stil sahibi bir görünümü tek başına yaratabilen bayan trençkotlar geniş bir yelpazede model ve renk çeşitliliği sunuyor. Maskülen olmasına rağmen doğru kombin kullanılarak Latifa Trençkotlar ile kadınsı zarafet ve şıklık meydana getirilebilir.


 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...