Elbiselerde Sonbahar Kış Trendleri

Tarih: 16.03.2023 11:31
Elbiselerde Sonbahar Kış Trendleri
Trendleri yansıtan tasarımlarla, tarzınızı güçlendirebilir, yeni tarzlar için ilham alabilirsiniz.

Elbiselerde Sezon Trendleri Neler?

Kim demiş elbise mevsimi yaz diye? Kışa da zarif ve şık elbiselerle hareket katabilirsiniz.
Sezon trendlerini yansıtan elbiseler, mevcut tarzınızı güçlendirebilir ya da yeni tarzlar için size esin kaynağı olabilir. O yüzden, trendlerden haberdar olmanızda yarar var.
Peki, 2023 Bayan Elbise Modellerinde hangi ayrıntılar ön plana çıkıyor?
 

Baskın Desenler

Son birkaç sezonda varlığını güçlü şekilde hissettiren minimalizmin bu sezon kendini biraz geri çektiğini görüyoruz. Gardırobunuzda iri figürler ve canlı renklerden oluşan desenlere sahip elbiselere geniş bir yer açın, çünkü desensiz, tek renkten ibaret tasarımlar hala favoriler arasında olsa da, sonbahar/ kış elbise koleksiyonlarında daha fazla desen söz konusu. Üstelik kullanılan desenler, tasarımın sessiz sakin bileşenleri olarak bir köşede sus pus durmuyor, baskın bir karakter sergiliyor. Bunlar büyük, albenili renklere sahip ve kesinlikle çok iddialı.
 

Yine Nostalji…

Öyle dolu dolu yaşanmış, öyle güçlü izler bırakmışlar ki onları anmadan geçemiyoruz. 70’li ve 80’li yıllar, bazen de 90’lar, koleksiyonlardan çıkmıyor. Sonbahar/ kış sezonunda da geçmişe selam veriyor, yine ondan ilham alıyoruz.
Geçmişten izler taşıyan parçalar, kombini ve genel olarak stili daha güçlü kılıyor. Bu sezon, boydan boya düğmeli ve kalın kemerli elbise modelleri gibi geçmişten izler taşıyan tasarımları bol bol kullanabilirsiniz.
 

Volan Kışa da Yakışıyor

Bu aralar volan, altın çağını yaşıyor. Geçen ilkbahar ve yaz, elbiselerde ve eteklerde sıkça karşımıza çıkan volan detay, sezonun kışlık elbiselerinde de kendine yer bulmakta.
İyi ki öyle oluyor, çünkü volan, kapalı havaların yaratabileceği kasvete karşı etkili bir silah olabilir. O hem coşkulu bir romantizme hem de kıpır kıpır bir ritme sahip. Volanlı elbiseler bu kış, içleri ısıtacak. Bu cıvıl cıvıl enerjiden yararlanın.
 

Dökümlü Tasarımlar

Koleksiyonları süsleyen elbiselerin hatırı sayılır bölümünde dökümlü tasarım görüyoruz. Yani, salaş stilin sesi bu sezon daha yüksek çıkıyor.
Dökümlü elbiselerde sade tasarım, modest tarzı da gündeme getiriyor. Bunlar son derece modern ve "şehirli” bir görüntü ortaya çıkarmakta.
 

Sezon Trendleri Latifa’da!

Trendleri ıskalamayın. Latifa’nın sonbahar- kış koleksiyonunu incelediniz mi?
Trendlerin özgün yorumlarıyla tasarlanmış birbirinden şık Latifa Elbise modelleri sizi bekliyor.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...