Dökümlü Elbiseleri Tamamlarken Bunlara Dikkat!

Tarih: 17.03.2023 10:08
Dökümlü Elbiseleri Tamamlarken Bunlara Dikkat!
Sezonun trenleri arasında yer alan dökümlü elbiseleri tamamlarken farklı stillerde nelere dikkat edilmeli?

Dökümlü Elbise Trendini Iskalamayın

Son yılların değişmez trendi, şıklığı konforla bir araya getirmek. Bu özelliğe sahip parçalar, modanın hâkimi durumunda. O yüzden, salaş stil, günümüzün favorilerinden biri.
Salaş bir karaktere sahip olduğu için elbiselerde dökümlü modeller, geniş bir kitle tarafından rağbet görüyor. Dökümlü Elbise Modellerinde seçkin bir estetik anlayışını yansıtan alternatifler, etki gücü hayli yüksek kombinler ortaya çıkarabilir.

Onlar ayrıca çok kullanışlı. Yalnızca kombinde yer alacak detayları değiştirerek istediğiniz stili oluşturmanız mümkün. Ayakkabı, çanta ve takılarda spor karaktere sahip parçalarla spor bir kimlik kazanabilen dökümlü elbiseler, klasik parçalarla da klasik tarza uyarlanacaktır. Yani onları, hayatın her anına dâhil edebilir, bu rahat şıklıktan istediğiniz kadar sık yararlanabilirsiniz.
Dökümlü elbiseler bu sezonun da trenleri arasında. O halde gelin, dökümlü elbiseleri tamamlarken farklı stillerde nelere dikkat edilmeli, inceleyelim.
 

Spor Stil Oluştururken… 

Sokak modasında neredeyse kural haline gelen "rahat şıklık” teması sebebiyle, dökümlü elbiselere sokakta sıkça rastlıyoruz.
Açık renkli dökümlü elbiseleri spor stile çok daha kolay uyarlayabilirsiniz. Ekru, açık mavi, pudra gibi tonlar, elbiseyi spor ayakkabıya uygun hale getirir. Sneaker ayakkabıları bu tür elbiseleri tamamlamak için tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.
Dökümlü elbise ile spor stil oluşturmaya çalışırken bol parıltılı ve/ veya iri parçalı takılardan kaçınmanızda yarar var. Elbiseler ile böyle takıların bir araya gelmesi, görüntüde abiye etkisi yaratabilir.
 

Klasik Stil Oluştururken…

Seçtiğiniz stil klasikse, elbisenin salaş etkisini hafifletmeniz gerekecek. Bunun için kemer ya da kuşaktan yardım alabilirsiniz.
Hâkim yaka gibi sert karakterli bir detay, elbiseyi klasik stile kolay uyarlanabilir hale getirir. Bu tür elbiseleri, birden fazla renk ve desen içermedikleri müddetçe, ofiste de kullanabilirsiniz.
 

Onları Abiye Konseptine Uyarlayabilirsiniz

Özellikle uzun Dökümlü Elbise Modelleri abiye etkisi de gösterebilir.
Günlük bir dökümlü elbiseyi, birkaç ışıltılı parçayla tamamlayarak sade, şık organizasyonlar için ideal bir görüntü meydana getirmeniz mümkün. Koyu ve parlak renklerdeki modeller, bu tür bir kullanım için ideal alternatiflerdir.
Elbise modeline daha fazla hareket katmak ve abiye etkisini güçlendirmek için göz alıcı takılardan yardım alın. Payet, dantel gibi gösterişli detaylarla süslü abiyeler için gereğinden fazla iddialı olabilecek görkemli aksesuarlar, sade dökümlü elbiselerde rüküş görünme riski yaratmayacaktır.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...