Artık Trend Dijital Baskı

Tarih: 15.03.2023 11:49
Artık Trend Dijital Baskı
Canlı ve uzun ömürlü desenler oluşturan dijital baskı, tekstilde son yılların favori uygulamalarından.

Elbiselerde Yüksek Çözünürlüklü Desenler

Desenlerin elbise karakterleri üzerindeki etkisi malum. Bir desen, tek başına bütün bir elbisenin tarzını belirleyebilir. Seçtiğiniz tarzı güçlü şekilde yansıtması için bir desenin sizce hangi özelliğe sahip olması gerekir?
Elbette, çizgilerin formu, şekli, anlattıkları hikâye son derece önemli. Fakat tüm bunların güçlü şekilde yansıtılabilmesi için desenin güçlü, yani belirgin olması gerekir. Dijital baskı konusu, tam da bu noktada devreye giriyor.
Dijital baskı, son yıllarda tekstil dünyasında kendinden sıkça bahsettiren bir uygulama. Konvansiyonel yöntemlere sık tercih edilir bir alternatif haline gelmesi şaşırtıcı değil, zira Dijital Baskılı Elbise Modelleri, baskı çözünürlüğü ile öne çıkmakta.
 

Tekstilde Dijital Baskı Ne Demek?

Dijital dünya, realiteye paralel olarak hayatımıza girdi, realitenin kendisi olmaya doğru hızla gidiyor. Hayatın her alanında onun varlığı, yöntemleri, kalıpları ve ezberleri değiştiriyor. O alanlardan biri de tekstil.
Tekstil sektöründe dijital baskı, deseni meydana getiren baskının bilgisayar destekli olarak uygulanmış olmasını ifade eder. Bu tekniğin 2000’lerin ortalarından itibaren yaygınlaşmaya başladığı söylenebilir. Üreticiler açısından çok daha pratik ve verimli olan dijital baskı, aynı zamanda, yüksek çözünürlüklü ve daha uzun ömürlü oluşu dolayısıyla kullanıcılar için de son derece avantajlı. Tüm bu olumlu özelliklerinden dolayı, dijital baskının tercih edilme oranı her geçen gün artmakta.
 

Sokakta Dijital Baskı

Zengin bir desen çeşitliliği sunması, dijital baskı uygulamasının öne çıkan özelliklerinden bir diğeri. Tasarımcılara, dolayısıyla kullanıcılara desen konusunda geniş özgürlük sağladığı için dijital baskı, sokak modasında hemen kabul gördü. Sokaklar ile dijital baskı uygulamasının aynı odak noktasını esas aldıkları söylenebilir: stil özgürlüğü.
 

Dijital Baskı Trendi Latifa’da!

Birbirinden şık Dijital Baskılı Elbise Modelleri, indirimli fiyatlarla Latifa koleksiyonlarında sizleri bekliyor. Canlı renkler, yüksek çözünürlüklü çizgiler ve uzun kullanım ömrüyle dijital baskı desenler, elbise modellerine ayrıcalık katıyor. Geometrik, modern desenlerden, floral desenlere, farklı stil seçenekleri söz konusu. 

Katlanabilen hâkim yaka, erkek yaka, balon etek, seyyar kemer gibi sezona özgü diğer trendlerle de donatılmış tasarımlar, kullanılan aksesuarlara göre, şık klasik tarza da eşlik edebilir, spor sokak stillerine de uyum sağlayabilir. 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...