2023 Yaz Modasında Turuncu Rengin Önemi

Tarih: 31.03.2023 15:43
2023 Yaz Modasında Turuncu Rengin Önemi
Yaz sezonunun enerjisini artıran ve dışa dönüklüğü temsil eden turuncu renk modasına daha yakından bakıyoruz.

Turuncu Rengin Anlamı

Kırmızı ve sarı rengin karışımı olarak ortaya çıkan turuncu rengi, genellikle dinamizmin ve enerjinin rengi olarak biliniyor. Özellikle bahar ve yaz dönemine damgasını vuran aktivitelerde, narenciye meyvelerde ya da gün batımlarında karşımıza çıkan turuncu rengi belki de bu yüzden insanın içini kıpır kıpır yapan bir etkiye sahip. Yaz sezonunda Kadın Giyim Modasının da ona kayıtsız kalamadığını gözlemleyebiliyoruz. Bu nedenle biz de Latifa farkıyla ona daha yakından bakmak istiyoruz.
 

Turuncu Renk Neden Sevilir?

Hareketli olan yaşam alanlarında turuncu renkli dekorasyonlar her zaman gözde durumda. İnsanları canlandırma, uyandırma ve harekete geçirme konusunda iddialı olan bu renk için "pozitif enerjinin mimarı” diyebiliyoruz. Turuncunun tonları koyulaştıkça, yani turuncu renk kırmızı renge yaklaştıkça duygular daha yoğun ve kızgın noktalara evrilebiliyor. Ama biz turuncuyu heyecan uyandıran bir renk olduğu için yine de tercih ediyoruz.

Turuncu renk tonları sanat eserlerinde yeni umutları, heyecanları yansıtmak için çokça kullanılıyor. Biz de sanatsal ögelerden ilham alarak oluşturduğumuz Latifa koleksiyonlarında her zaman bu güçlü duygulardan faydalanıyoruz. Tam istediğimiz şekilde özgüvenli, şehirli kadın imajına çok yakışan turuncu rengi, moda otoriterleri tarafından dışa dönük, pozitif ve cesur olmayı ifade ediyor.
 

Turuncu Renk Nasıl Kombinlenir?

Turuncu rengin en uyumlu olduğu rengin beyaz olduğu konusunda sanırız hepimiz hemfikiriz. Yaz modası için, turuncu tonlarını barındıran özel bir elbiseyi beyaz bir stiletto ya da kalın bantlı, topuklu beyaz bir sandaletle gönül rahatlığıyla kombin yapabilirsiniz. Maksi Boy Turuncu Elbise modellerini ise özellikle sallantılı beyaz küpelerle destekleyebilirsiniz. Ya da beyaz bir fular kullanarak kombinin şıklığını daha öteye taşıyabilirsiniz. Ama elbette beyazla sınırlı kalamayız. Kontrast tonlar da turuncuyu hareketlendirme konusunda başarı gösterecektir. Saks mavisi, siyah, koyu kahverengi aksesuarlar tam bu noktada imdadınıza yetişebilir. Bu renklerde olan ayakkabı, ceket, toka, fular, şapka ve baş örtüsü gibi detaylar turuncu elbiselerinize çok yakışacaktır. Saks mavisi demişken denim kumaşlara burada hemen parantez açalım. Turuncu renk genellikle kot olarak da tabir ettiğimiz denim kıyafetlerle çok güzel bir uyum yakalamakta. Bu nedenle denim bir ceketle turuncu elbisenizi kombin yaparak serin akşamları kurtarabilirsiniz.

Doğru yerde ve doğru parçalarla kullanılmadığı zaman maalesef rüküş kombinler oluşturması da turuncu rengin en istenmeyen dezavantajı. Farklı renklerle ya da yanlış alt tonlarla yapılan turuncu kombinleri kişiyi çok kolay şekilde rüküşlüğe götürüyor. Bu nedenle, turuncu kombinlerinde ton sür ton kombinler yapmayı düşündüğünüzde renkleri dikkatli seçmeli, karmaşa yaratan renk cümbüşlerinden kaçınmalısınız. Örneğin turuncunun da dahil olduğu 3 ayrı renkli bir kombininiz varsa ekstra turuncu tonlarıyla yapacağınız ton sür ton detayı sizi rüküşlüğe götürecektir.

Turuncu Modasıyla siz de içinizdeki enerjinin dış görünümünüze yansımasını sağlayabilirsiniz. Latifa koleksiyonunda mango, şeftali tonlarında öne çıkan turuncu parçalarla gündelik giyimde ya da gece davetlerinizde kolayca kombin yapabilirsiniz. Güçlü ve özgüvenli kadını vurgulayan Latifa koleksiyonu yanında ihtiyacınız olan şeyler kıyafetinizle uyumlu takılar, aksesuarlar ve kombinleme konusunda size verdiğimiz tavsiyeler olacak...
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...